Okolí

V létě je Hotel ideálním místem pro pobyty milovníků cykloturistiky, lezení po skalách, krásné přírody, historických památek a rybaření.

Při tradiční zimě se sněhovou nadílkou, 10 metrů od hotelu začínají běžecké trasy. V Novém Městě na Moravě je Harusův kopec pro sjezdové lyžování

Dovolená

Po celý rok vám hotel Grunt nabízí rekreační pobyty o délce nejméně týden za zvýhodněné ceny.

Pro svůj pobyt si můžete objednat i stravování - buď polopenzi nebo plnou penzi. Podrobné finanční podmínky najdete v ceníku.

Letní dovolenou v hotelu Grunt můžeme doporučit jak vyznavačům cyklistiky a turistiky, tak i těm, kdo nejraději tráví léto koupáním a opalováním.

V okolí Žďáru nad Sázavou je množství stezek pro cyklisty i turistických tras a také mnoho zajímavých cílů, ke kterým můžete zamířit. V Pilském rybníce přímo na okraji Žďáru nebo v největším rybníce Vysočiny Dářku (8 km) se můžete nejen koupat, ale i surfovat, plachtit, jezdit na loďkách nebo šlapadlech. Samozřejmě můžete také jezdit na našich koních nebo se svézt v kočáře. Zkrátka nepřijdou ani rybáři a houbaři.

Prožití zimní dovolené na hotelu Grunt doporučujeme především vyznavačům lyžování. Okolí Žďáru nad Sázavou je vyhlášeným rájem běžkařů (v nedalekém Novém Městě na Moravě se každoročně koná známá Zlatá lyže zařazená mezi podniky Světového poháru). Obvyklá bohatá sněhová nadílka zaručuje stoupencům běžeckého lyžování příjemné vyjížďky po běžeckých trasách. Běžecká trasa vede přímo od hotelu Grunt.

Že nejste vyznavači zimních sportů? Příjemným zimním zpestřením pro Vás jistě bude vyjížďka na koni nebo na saních tažených koňmi zasněženou krajinou. Pak můžete popíjet grog v hotelové restauraci u hřejících kachlových kamen a pozorovat oknem zimní krajinu nebo své děti, jak staví sněhuláka.

Bruslení je možné např. na rybníce Velké Hrázky přímo u hotelu, na zhruba 300 m vzdálené přehradě Staviště nebo v zimní hale ve Žďáru nad Sázavou (500 m).

cyklisté vítáni